מרהטים את הבית: להזמין מנגר או לקנות בחנות?

באילו מקרים כדאי להזמין ריהוט מקטלוג ומתי עדיף להזמין נגר שיבנה ריהוט בהתאמה אישית. מדריך

מורן רגב  https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4558570,00.html

כנראה עדיף מקטלוג

שוכרי דירות

 

"במרבית המקרים שוכרים עוברים דירה בתדירות גבוהה", אומר אברהם שמחון, נגר ותיק . "לכן, חבל להשקיע ולהזמין ריהוט מנגר, כשיש סיכוי שהוא יישאר בדירה, כי הוא לא יתאים לדירה החדשה או לצרכים המשתנים. אם מדובר בדירה שרכשתם או בדירה שאתם עתידים לגור בה תקופה ממושכת, כדאי להשקיע יותר בריהוט. בדירה שהיא לטווח ארוך, יותר חשוב לאנשים הטאצ' האישי".

יותר טוב להזמין מנגר

כשיש צורך בהתאמה מיוחדת

 

"אם יש נישה או חלל שרוצים למלא בארון, אז יש צורך בהתאמה אישית מנגר, כדי שלא יישאר רווח בין הקיר לארון", מסביר ולדי כץ. "הדבר נכון גם לגבי מטבח. אם למטבח יש מידות מיוחדות או צרכים מיוחדים ונדרש דיוק רב על הסנטימטר, כדאי להזמין מנגר. אם רוצים שולחן גדול במיוחד למטבח או במידה מסוימת ובצורה ספציפית, אז כמובן שאפילו לא ניתן להזמין מקטלוג"..

רוצים חידוש?

"במקרה של ריהוט לילדים ונוער", אומר שמחון, "כשרוצים להתאימו לגיל הילדים, ומחדשים אותו אחת לכמה שנים, אפשר לבחור בריהוט בצבע נייטרלי.

הנגר עבד עליכם?

בעלי מקצוע בפיקוח

בנוסף לסינון ולהסרה של בעלי מקצוע שאינם אמינים ומקצועיים מאתר המקצוענים, מוקד השירות שלנו גם עוסק בגישור ויישוב מחלוקות הנוצרות מול בעלי המקצוע. כך שאם הנגר נעלם באמצע העבודה, הבריז, דרש סכום גבוה או השתמש בחומר מאיכות ירודה ולא כפי שסיכמתם, אנו נפעל למציאת פתרון מוסכם ובמקרה הצורך אף נפעיל עליו סנקציות להבטחת שביעות רצונכם

 לאחר כמה שנים אפשר להחליף רק אלמנטים מסויימים, כמו צבע של כמה מגירות או לשנות רק את חזית הריהוט (דלתות ודופן של מגירות), מבלי לקנות ריהוט חדש. אם קונים ריהוט מקטלוג, סביר להניח שהחברה לא תרצה להחליף את החזית של הריהוט, וכך ממילא תצטרכו להגיע לנגר כדי לעשות את התיקונים וההתאמות".

 

"גם במקרה של עיצוב מטבח ניתן להיעזר בנגר", מוסיף כץ, "עלות החלפת החזית והחלפת מספר אלמנטים במטבח יכולה להגיע למחצית מעלות החלפת מטבח חדש. אפשר פשוט להחליף כמה ארונות למגירות או להחליף את השיש ולשים דלתות אופנתיות ומודרניות יותר".

 

 

ניצול מקסימלי של שטח 

 

מסתבר שגם ברהיטים לפעמים יותר זה דווקא פחות. כץ מסביר: "למשל יש מצבים שהלקוחות מתבלבלים ורואים שידה ענקית מוכנה במחיר מוזל ומרגישים שהם עשו עסקה טובה. צריך לשים לב מה גודל המגירות בפועל. הרבה פעמים הן קטנות, עם מסילה קצרה ולא מכילות כמעט כלום, אבל תופסות חצי חדר. במקרה כזה לא בטוח שהרכישה מקטלוג היא בכלל כלכלית, כי הלקוח יצטרך לקנות עוד רהיט כדי לאחסן את התכולה שלו, ויבזבז הרבה חלל בדירה".

 

כשרוצים משהו שיישאר שנים ארוכות

 

יש להודות שלפעמים קשה להבין את הוראות ההרכבה או שאנחנו לא מוכשרים מספיק כדי לבנות את שולחן המחשב כמו שצריך. כץ מסביר: "שידות ספרים או שידות מגירות שהלקוח נדרש לחבר בעצמו, לעתים אינן מוברגות היטב ואז סביר להניח שהוא יהיה פחות יציב. אם מדובר בשידות ספרים, אז אם המדף דק מדי הוא לא יכול להחזיק כמות מספקת של ספרים, ורק תופס נפח בדירה. במקרה כזה, שווה אפילו להזמין מנגר ריהוט מחומר יותר זול, אבל שיהיה בנוי בצורה שתחזיק מעמד".